مجلات JCR


گروه پژوهشی فربار: دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای اخذ مدرک تحصیلی و اعضاء هیات علمی به منظور  ارتقاء رزومه ی علمی شان، نیازبه چاپ حداقل یک مقاله در مجلات ISI معتبر دارند. مجلات ISI خود بر دو نوع ایمپکت دار (JCR)  و بدون ایمپکت (Listed) تقسیم بندی می شوند که طبیعتا مقالاتی که در مجلات JCR به چاپ می رسند امتیاز پژوهشی  بیشتری نسبت به مقالاتی دارند که در مجلات آی اس آی ISI Listed  منتشر می شوند.

مجلات جی سی آر (JCR) به دلیل تخصصی بودن، داوری سختی دارند و هر مقاله ای را با هر موضوعی پذیرش نمی کنند و مقالاتی که در حیطه ی تخصصی مجله هستند مورد بررسی و داوری قرار می دهند. تیم تخصصی فربار، با بررسی کامل مقاله، متناسب با تخصص و بار علمی آن، مجلات را برایتان پیشنهاد می دهد و پس از انتخاب یکی از آنها توسط شما، کار سابمیت مقاله را برای شما انجام می دهد. پروسه ی داوری مقاله در این مجلات نسبت به مجلات ISI Listed طولانی تر است و حداقل یک ماه برای مشخص شدن نتیجه ی داوری زمان مورد نیاز است.

مجلات JCR

جی سی آر (JCR) ،معیاری برای اندازه گیری سالانه ی ایمپکت فاکتور (IF) مجلات است که هر سال به صورت لیستی از مجلات ایمپکت دار در فایل اکسل صادر می شود.ضریب تاثیر یک ژورنال (Impact Factor) با تقسیم تعداد استنادات به مقالات چاپ شده آن مجله در دوسال قبل از آن  بر تعداد کل مقالات چاپ شده در همان دوره ی زمانی دوساله به دست می آید.موسسه ی ISI)  Institute for Scientific Information) هر سال تعدادی مجله جدید را مورد بررسی قرار می دهد و آنهایی که مطابق با استاندارهای ISI هستند وارد لیست خود (Master Journal List) می کند. از بین مجلات مستر لیست،فقط تعداد محدودی می تواند ایمپکت فاکتور دریافت کرده و وارد لیست JCR شود.


جهت نگارش، استخراج ، ترجمه ، چاپ و اکسپت مقالات فرم زیر را پرکنید یا به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید. 

اشتراک گذاری برای دوستان :

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.