انجام پروژه کامپیوتر با نرم افزار AJAX


گروه پژوهشی فربار : ای جکس (AJAX؛ سرواژهٔ Asynchronous JavaScript And XML)، مجموعه‌ای از استانداردها و فناوری‌های وب است که به کمک آن‌ها می‌توان برنامه‌هایی مبتنی بر وب تولید کرد که به آسانی با کاربران تعامل داشته باشند.با استفاده از این فناوری‌ها و با کمک انتقال تکه‌های کوچک داده و اطلاعات از رایانهٔ خادم (Server)، صفحات وب از حالت منفعل خارج می‌شوند و واکنش‌هایی مناسب با رویدادها انجام می‌دهند.

ای‌جکس معماری جدیدی برای برنامه‌های تحت وب است، که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش بوده، و کمتر کاربری در اینترنت است که هنوز گذرش به یکی از صفحاتی که با این معماری ساخته شده‌اند نیفتاده، و از قابلیت‌های فوق‌العاده آن بهره‌مند نشده باشد.
Gmail, Google Map, Google Suggest, Orku، و اسامی آشنای دیگر، نمونه‌هایی هستند از کاربرد ای‌جکس. با استفاده از این معماری، صفحات وب تعامل بسیار خوبی با کاربران خواهند داشت. بعلاوه، مهم‌ترین مزیت این معماری این است که دیگر برای انجام هر کاری، لازم نیست صفحه وب دوباره بارگذاری شود.
یکی از کاربردهای مفید Ajax در توسعه وب، انجام فعالیتهای دیتابیسی در پشت صحنه میباشد. باز آنجا که عملیات مربوط به دیتابیس همواره سنگین و زمان بر بوده و میتواند موجب کندی اجرای صفحات وب شود، شما میتوانید برخی از عملیاتهای مربوط به دیتابیس از جمله و خواندن و نوشتن و یا حذف از دیتابیس را توسط Ajax انجام دهید. به این ترتیب احتیاجی به رفرش صفحه نخواهد بود و در نتیجه سرعت اجرای سایت شما افزایش خواهد یافت.


انجام پروژه کامپیوتر با نرم افزار ajax


جهت انجام پروژه کامپیوتر با نرم افزار ajax فرم زیر را پر کنید یا به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید.


 

اشتراک گذاری برای دوستان :

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.